Дене шынықтыру және спорт теориясы мен практикасы кафедрасы

Кафедра туралы
Сафаргалиева Гульфия Надимовна Аты-Жөні
Кафедра меңгерушісінің м. а. Лауазымы
Педагогика ғылымдарының магистрі Академиялық дәрежесі
Safargalieva1978@mail.ru Электрондық пошта

Кафедра 1968 жылы құрылды және спорт пәндері кафедрасы деп аталды; қазіргі уақытта дене шынықтыру, спорт және туризм теориясы мен практикасы кафедрасы деп аталады.

Профессор-оқытушылар  құрамында: 3 - «ҚР еңбек сіңірген жаттықтырушысы», 2 - «Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген туризм нұсқаушысы», 3 - «Спорт шебері», 4 - «Жоғары ұлттық санаттағы жаттықтырушы», 3 - «Халықаралық санаттағы төреші», 5 оқытушы «Ұлттық санаттағы төреші » атағына ие. Көптеген оқытушылардың «Қазақстан Республикасында дене шынықтыру мен спортты дамытуға сіңірген еңбегі үшін», «Қазақстан Республикасының туризмді дамытуға сіңірген еңбегі үшін», ҚР Ұлттық Олимпиада комитетінің Құрмет белгісі, БҒМ мен облыс әкімдігінің грамоталары бар.

Кафедра оқытушылары Дене шынықтыру жөніндегі өңірлік орталықпен және Қостанай облысында дене шынықтыру мен спортты дамыту, ЖӨСМ мұғалімдері мен жаттықтырушыларының біліктілігін арттыру мәселелері бойынша Олимпиадалық даярлау орталығымен тығыз қарым-қатынаста. Туризм саласында кадрлар даярлау мәселелері бойынша Қостанай облысының және Республиканың жетекші туристік компаниялар.

Тәрбие жұмысының негізгі бағыттары:
  • оқуға деген жауапкершілікке тәрбиелеу;
  • болашақ мамандардың кәсіби қалыптасуына жәрдемдесу;
  • құқықтық мәдениетті арттыру;
  • Қазақстандық патриотизмді қалыптастыру;
  • студенттердің шығармашылық қабілеттері мен ұжымшылдығын дамыту.
Кафедраның ғылыми қызметінің басты бағыттары:
  • «Оқушы жастардың дене тәрбиесі мен спорттық дайындығын жетілдіру»
  • «Туристік саланы дамытудың инновациялық технологиялары»

Соңғы жылдары 100-ден астам ғылыми мақалалар, баяндамалар тезистері, әдістемелік ұсынымдар жарияланды. Аталған тақырып бойынша ғылыми зерттеулер материалдары бойынша 2009 жылы «Жаттығу қызметін кешенді бақылау негізінде біліктілігі жоғары ауыр атлеттерді даярлауды басқару» (И.П. Сивохин) тақырыбында докторлық диссертация қорғалды.